Divadelní prohlídky

Termíny a témata divadelních prohlídek v roce 2022 prozatím nebyly stanoveny.

Mezi pohádkou a mýtem

Kde se vzali čerti, vodníci nebo třeba divoženky? Byla to fantazie našich předků nebo to má daleko hlubší kořeny? Přijměte pozvání na cestu časem, s průvodcem Radostou se vydejte proti toku času a nahlídněte do života našich předků. Poznejte, jak žily na našem území kmeny slovanské, germánské, keltské i ty, jejichž jméno zavál už dávno čas. Zastavte se a okuste, jak těžké bylo opatřit si potravu, vyrobit si předměty denní potřeby nebo získat přízeň vyšších sil. Sil, které obklopovaly svět našich předků. Sil, které získaly za ta tisíciletí různá jména i podoby. Sil, se kterými se setkáte…

Byli bohy i démony, byly milováni i zatracováni, někteří zmizeli, jiní se dodnes udrželi v paměti lidí v říši pohádek a fantazie.

  

Jak program probíhá:

Na cestu časem vás doprovodí poutník Radosta Strojmír. Postupně vás provede areálem pravěké osady. Společně s obyvateli vesnice vám prozradí jak zpracovávat zrno na mouku i na pivo, jak vyrábět keramiku, ale i jak zpracovávat kovy. Strojmír vám ukáže proč je dobré ctít zemi, vodu, oheň i vzduch a jak si naklonit tyto elementy, aby věci se vám dobře dařily. Řadu věcí si budete moci již během putování vyzkoušet. V druhé části programu, pak budete mít dostatek času navštívit místa, která vás zaujala a věnovat se daným aktivitám naplno.

Celý areál pravěké osady je součástí přírody, pokud prší může být bláto, proto prosíme přizpůsobte svou obuv a své oblečení aktuálnímu počasí. Děkujeme.

Divadelní prohlídky se konají za každého počasí.

Vstupné:

Dospělí 230,-

Dítě (5–15let) 120,-

Snížené (studenti, senioři, ZTP) 200,-

Rodinné (2dospělí+3děti) 600,-

Děti do 5 let zdarma

V ceně je zahrnuto:

  • Uvítací nápoj – neboť host se má dobře uvítat. To bylo v dobách dávných dobrým zvykem a kolikrát i nepsanou povinností!
  • 80 minut hraného divadelního programu, kdy se postupně setkáte s deseti postavami hranými živými herci, a to od obyčejných obyvatel vesnice, po bytosti plně nadpřirozené.
  • Následných 70 minut samovolné prohlídky areálu pravěké osady s možností si vyzkoušet dávná řemesla a činnosti, jaká provozovali naši předkové, při kterých vám budou plně nápomocní obyvatelé osady. Bude jen čistě na vás, zda a kolik času se budete věnovat řemeslům, odpočinku v posvátných místech nebo posezení s Pivodem nad plnými poháry a miskami v naší „krčmě“ u Túra.

Dobré rady:

Je dobré dorazit alespoň 15 minut před začátkem divadelní prohlídky

Je dobré si zajít na WC, než program začne.

Je dobré vypnout či ztlumit si mobilní telefony.

Při pořizování fotografií a videí  je dobré se chovat tak, abyste nekazili atmosféru ostatním.

Je dobré nekrmit a nedráždit zvířata. Nejsou zlá, ale když je něčeho moc tak rohy mají!

Pejsci a zvířata domácí

Na prohlídku bohům žel, není možné brát své zvířecí mazlíčky. Prohlídka zahrnuje hned několik zvukových a vizuálních efektů, které by mohli vaše mazlíčky zbytečně stresovat. Vaše mazlíčky je ale možné uvázat ve stínu u stromů ve vstupním prostoru. Na požádání rádi dodáme misku s vodou. V následném volném programu, je již možné vzít své mazlíčky do osady, musí být ale na vodítku. Dodržujte s nimi prosím dostatečnou vzdálenost od ostatních návštěvníků a zvířat. Děkujeme za pochopení.

Informace k opatřením ohledně Koronaviru

Areál pravěké osady je zasazen do přírody, areál je dostatečně rozlehlý a při dodržení 2metrových rozestupů (neplatí pro rodinné příslušníky) není potřeba krýt si nos a ústa. Z důvodu, že se jedná o areál charakteru parku, potvrzení o očkovaní, testování či prodělané nemoci s tohoto důvodu nejsou vyžadovány.

Těšíme se na vaši návštěvu v dobách dávných!