Napsali o Festivalu 2012 ...

V médiích se o naší akci vyskytly tyto články. Uvedené texty jsou kráceny, celé články naleznete na uvedených odkazech:

 

13.12.2012 - Festival živého pravěku

 

Předposlední  zářijový  víkend  uspořádalo  v  českotřebovské Pravěké osadě Křivolík občanské sdružení Bacrie již čtvrtý ročník akce Festival živého pravěku. Letošní program byl i přes nepřízeň počasí opět velmi lákavý – jeho hlavním mottem bylo „Dřevo – po tisíce let  v  rukou  člověka“ a „Předkeltský svět věku železa“.

 

http://www.nevladky.cz/data/_news/000414/infolist-final-v-1.pdf

    (strana 5-6)


31.10.2012 - Festival živého pravěku 2012

 

V pravěké osadě křivolík se konal Festival živého pravěku 2012. Návštěvníci se mohli seznámit s životem našich předků v období pravěku. K vidění bylo vše, co lidé potřebovali k běžnému životu - mletí mouky, výroba oděvů, kování nástrojů, zpracování dřeva, výroba keramiky, lovení zvěře a mnoho dalšího.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=29Abjf-UEJ0

 


12.10.2012 - Pravěk ožil na Křivolíku

22. - 23. 9. - Na modré turistické trase vedoucí z České Třebové na Kozlovský kopec leží v lesích ukrytá pravěká osada Křivolík. Právě tam se během víkendu konal čtvrtým rokem Festival živého pravěku, letos zaměřený na úlohu dřeva napříč tisíciletími a romanticky tajemnou dobu halštatskou. 

 
  (strana 17)
 

28.9.2012 - CESTA DO PRAVĚKU OPĚT V KŘIVOLÍKU

Návrat o mnoho tisíců let do minulosti mohli zažít návštěvníci čtvrtého ročníku Festivalu živého pravěku v nedaleké osadě Křivolík. Občanské sdružení Bacrie zvolilo pro letošek hlavní téma „dřevo v rukou člověka“ a zároveň přiblížilo dobu halštatskou.

http://oik.cz/2012/09/cesta-do-praveku-opet-v-krivoliku/


19.9.2012 - Pravěká osada ožije. Nahlédněte do života předků

Česká Třebová – Sledovat tisíce let vývoje na jednom místě budou moci návštěvníci čtvrtého ročníku víkendového Festivalu živého pravěku. V experimentálně archeologickém  v Křivolíku jim pořadatelé z občanského  sdružení Bacrie umožní nahlédnout do života lovců jelenů před dvanácti tisíci lety a pokračovat přes tisíciletí vývoje lidské společnosti až do úsvitu středověku.

http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/praveka-osada-ozije-nahlednete-do-zivota-predku-20120919.html