Napsali o nás

Zde je uveden snad ucelený soubor článků, které proběhly světem o Osadě Křivolík skrze mediální tvorbu.

Blesk.cz - Kde oslavit Slunovrat?

20/06/2014

Čechy a Morava sice nejsou zaplaveny pohany s věnci ve vlasech, ale Slunovrat můžete oslavit leckde a ještě si můžete vybrat oslavu podle svého vkusu.  Pohanský rituál se vším všudy, nebo koncert, či rodinnou akci… Je to na vás.

....

5plus2: Do pravěké osady Křivolík za lovci...

09/12/2013

Do pravěké osady Křivolík za lovci, Římany, krásnými ženami a řemesly

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Jubilejní pátý ročník Festivalu živého pravěku připravilo na tento víkend v osadě Křivolík "v hlubokých lesích" u Kozlova nad Českou Třebovou občanské sdružení Bacrie. Návštěvníkům akce zprostředkují živý výlet do období pravěku Evropy.

Českotřebovský deník - Festival živého pravěku v Křivolíku 14.-15. září 2013

20/09/2013

Letošní, již 5. ročník Festivalu živého pravěku pořádaný občanským sdružením Bacrie si vzal za cíl prezentovat veřejnosti především cesty lidí, věcí i myšlenek pravěkou Evropou a šperky či krásy těla. Připravený bohatý program bohužel ale trochu pokazilo nepříznivé víkendové počasí. Odvážní návštěvní, kteří se vydali do osady v sobotu měli možnost shlédnout řemesla historických skupin z okolí i ze Slovenska, která byla schovaná pod stany. Bylo možné nahlédnout do dílny tkalců, podívat se jak vznikají mince nebo obdivovat šikovnost místního kováře.

Deník.cz - Festival živého pravěku poznamenala nepřízeň počasí

16/09/2013

Č. Třebová – Pátý ročník Festivalu živého pravěku připravilo na víkend do pravěké osady Křivolík nedaleko České Třebové občanské sdružení Bacrie s dalšími spřátelenými  skupinami. FOTOGALERIE Dalších 31 fotografií Jako celou řadu jiných akcí pořádaných pod širým nebem poznamenala i tento festival nepřízeň počasí. „Některé aktivity nešlo v sobotu kvůli dešti vůbec rozběhnout, hlavně ty metalurgické, při nichž se pracuje s ohněm," informoval David Maršálek ze sdružení Bacrie. V provozu však byla podle jeho slov např. textilní dílna, návštěvníci mohli vidět zpracování vlákna a tkaní látek.

Deník.cz - Osada Křivolík se o víkendu znovu ponoří do pravěku

13/09/2013

Česká Třebová – O víkendu ožije pravěká osada v Křivolíku. Občanské sdružení Bacrie a spřátelené skupiny zde uspořádají pátý ročník Festivalu živého pravěku. Návštěvníkům akce zprostředkují výlet do období, které je označováno jako pravěk Evropy. „Během festivalu budou rekonstruována řemesla, technologie, odívání a zvyky lidí před tisíci lety. Na jednom místě bude možné poznat život lovecké tlupy, projít domy pravěké vesnice a navštívit pochodový tábor římského vojska na tažení proti germánským kmenům," zve za organizátory Lucie Brochová.

Křivolík hostil školu archeologie

23/08/2013

ČESKÁ TŘEBOVÁ – Místem vědeckého zkoumání a natáčení výukových filmů se stala pravěká osada Křivolík nedaleko České Třebové. V rámci prázdninové aktivity v ní formou letní školy strávilo téměř dva týdny okolo dvaceti současných i budoucích vědeckých pracovníků. Společný měli zájem o pravěk.

Deník.cz - Letní škola živé archeologie pomalu končí

02/08/2013

Česká Třebová - V neděli skončí Letní škola živé archeologie, která se vůbec poprvé koná v experimentálně archeologickém centru Křivolík, pravěké osadě v údolí nedaleko  České Třebové budované sdružením Bacrie. FOTOGALERIE Dalších 27 fotografií Vyplnily ji přednášky, workshopy i práce na stavbě  osady. „Cílem je předávat si vzájemně informace, vzájemně se obohatit, naučit se něco nového z řemesel i o pravěku," uvedl vedoucí tábora Honza Zeman. Účastníci z řad zájemců o archeologii, technologie a řemesla pracovali mimo jiné také na stavbě domu hrnčíře.

Kamera, klapka, jedeme!

11/06/2013

Česká Třebová – Experimentálně archeologické centrum, pravěkou osadu Křivolík, opět navštívil televizní štáb. Na konci minulého týdne tam Česká televize natáčela scénu pro dětský pořad Záhady Toma Wizarda.

„Snad můžu prozradit, že tématem příběhu je trojhrob z Dolních Věstonic z doby lovců mamutů," řekl Orlickému deníku David Maršálek ze sdružení Bacrie, jež osadu buduje. Její autentické prostředí je pro filmaře lákavé, rádi se tam vracejí.

Českotřebovský kohoutek bavil celé rodiny

27/05/2013

Česká Třebová /FOTOGALERIE/ - Festiválek pro celou rodinu Českotřebovský kohoutek v sobotu v parku Javorka uspořádala Městská knihovna Česká Třebová. Na programu měl pohádky, tanec i zpívání. Sdružení Bacrie děti nechalo nahlédnout do pravěku, vodní skauti je zase na loďkách svezli po javoreckém rybníčku. V doprovodném programu děti lákalo malování na obličej.

Českotřebovský deník - Křivolické Vítání jara aneb Za kohoutem i do pravěku

22/05/2013

Již pošesté proběhla v Pravěké osadě Křivolík u České Třebové akce „Vítání jara“, kterou každoročně pořádá občanské sdružení Bacrie. Stejně jako minulý rok se tato akce konala také ve spolupráci s organizátory Putování za třebovským kohoutem, kdy si účastníci sobotního pochodu mohli trasu na Kozlov ozvláštnit i o menší zajímavou cestu do pravěku.

Brána do pravěku otevřena

21/05/2013

ČESKÁ TŘEBOVÁ – V experimentálně archeologickém centru Křivolík v lesích nad Českou Třebovou vítali jaro, a to zpřístupněním osady návštěvníkům s předváděním činností, které se vztahují k jaru. Nově nastěhovaní divocí koně, zrekonstruovaná kuchyně ze starší doby železné s chlebovou pecí a kozami na střeše nebo funkční pec na keramiku, zrekonstruovaná podle nálezu z Velkých Opatovic.

Otevřou bránu do pravěku

18/05/2013

Česká Třebová – Vítání jara aneb Brány otevřené je název akce, která se v sobotu od 9 do 15 hodin koná v experimentálně archeologickém centru sdružení Bacrie v Křivolíku.

Deník.cz - Krátce: Pravěká osada ožije příští víkend

01/05/2013

Pravěká osada ožije příští víkend - Č. Třebová – Do pravěké osady Křivolík se vrátí obyvatelé o víkendu. Pátek a sobota budou věnovány akci Úsvit kmene. Účastníci budou pomáhat s dokončením domu pravěkého hrnčíře, zkusí si vyrobit základní pazourkové a kostěné nástroje, magii rozdělání ohně nebo ve skupině vyjdou na loveckou výpravu.

Stránky