Jak vznikal kalendář 2014 Šperk a krása těla?

Datum vydání: 
Pátek, 20 Prosinec, 2013

 

Nápad nafotit trochu odhalený kalendář se vznášel vzduchem už několik sezón, ale asi to tak mělo být, že na realizaci došlo teď, když se ve sdružení sešla ta správná kombinace krásných a schopných žen. Naše vize byla vytvořit něco půvabného, co každého zasáhne nějak jinak a tak neukazujeme prvoplánově holé ramínko nebo stehýnko. Předvádíme barvitost zaniklých kultur a dáváme vám proniknout do mysli pravěkého člověka. Jsme přesvědčeny o tom, že úplně ve všem zase od lidí žijících v pravěku rozdílné být nemůžeme.

Začalo to jako hezký dámský výlet za naší fotografkou Elen, která obstarala profi ateliéry a díky nimž jsme už od začátku měly pocit, že to děláme „fakt poctivě“. Věřte, že chaotické pobíhání po ateliéru s máváním rukama nad hlavou a voláním, kde jsou ty náramky, peříčka, barvičky, se člověk za pár hodin rychle unaví. Po celodenní šichtě jsme se vracely domů s více méně a spíše více optimistickými pocity. Druhý den, když nám přišly první, ještě neupravené fotky, byly naše pocity naopak méně optimistické, někdy až zdrcující. Nebo alespoň u mě, neboť okamžik, kdy jsem zjistila, že můj roztomilý malý nosík s bambulkou je vlastně velkej frňák, se pro mě stal fatálním. Oku fotografky neuniklo nic, naštěstí je Elen ale i citlivá a soudná umělkyně, která dokáže dodatečně zakrýt, co mělo být skryto nebo odhalit, co je ještě veřejnost schopná skousnout.

Velmi dlouho jsme konzultovaly celkový design, skloubit tolik vizí a mít přitom celistvý produkt je náročné. Někdy jsme se pohádaly, někdy jsme se milovaly, ve finále se navzájem velmi obdivujeme, kolik práce na tom každá zvádla udělat. To zaslouží piškotek!

 

Kdo chce nasytit svůj hlad po vědění, kráse a nakonec i dobročinnosti, koupí si náš kalendář, protože to je jediná věc, kterou chcete mít v příštím roce na stěně, těšte se!