Světla, kamera, akce!... aneb nejen víkendové natáčení

Datum vydání: 
Neděle, 7 Duben, 2013

Konečně první větší víkendová brigáda v křivolické Osadě uskutečněná v tomto roce. Sice jsme měli malinko jinou představu o jejím programu - počítali jsme s vysazováním nových stromků ve stráni, ovšem díky stále aktuálnímu "bílému teroru" jsme byli nuceni se zaměřit na jinou činnost.

O sobotní dopoledni jsme byli rádi, že jsme se na Osadu vůbec dostali se vším vybavením. Naštěstí náčelnický povoz má nepředstavitelný výkon, takže jsme se všichni dostali i přes ty 30cm závěje na cestě až k bráně. Původní plán byl podívat se na střechu "srubu", který díky svému umístění mimo vlastní areálek měl sloužit jako budova lehčího zázemí na naše akce. Ovšem po zběžné prohlídce jsme poznali, že tento projekt už je nenaplnitelný, protože nosné kůly začaly ujíždět ze svahu, takže nejlepším řešením budde do budoucna rozebrání již postavené části srubu a využití materiálu jinde. Místo stavby střechy zde jsme tedy začali připravovat materiál na střechu budoucí hospody, takže jsme hezky prosvětlili smrkový lesík nad neolitickou dílnou a vápennými pecemi.

Neděli jsme pak věnovali kromě prohlídce Osady se skauty ze Šebetova (kteří zde budou v červenci tábořit) hlavně natáčení prvních snímků do připravovaného křivolického velkofilmu či velkoseriálu "Hra o špalky" (dle jihokanadské novely "Game of Logs"). Toto dílo bude plné krve, potu a slz, bojů o moc, nečekaných zvratů, osudových setkání, méně závažných pracovních úrazů, nezvladatelných zvířat a mnoha jiného. Kdo nakonec usedne na náčelnický špalek Křivolíku? První recenze čekejte již brzy na www.csfd.cz :)

Výběr z několika prvních zimních scén si můžete již teď prohlédnout níže.

Během natáčení jsme se zaměřili na kácení stromu s využitím našich replik seker z různých období - od kamene až po železo.

Kromě tohoto uměleckého výkonu jsme volný čas trávili také stavěním sněhuláka, nezřízeným opékáním paprikové klobásy a banánu a střelbou z automatických zbraní, které jsme náhodou našli v kufru auta. Zkrátka běžná pracovní neděle.