Další média

Pardubický kraj - Hejtman zavítal do pravěké osady v Křivolíku

20/09/2010

Česká Třebová – Život pravěkých obyvatel přibližuje osada v Křivolíku. Historici, archeologové i studenti ze sdružení Bacria v sobotu ukázali veřejnosti, jak žili naši předci v dávných dobách. V experimentálně archeologickém centru předváděli zapomenutá řemesla, ale také způsob, jak lidé v prehistorii obdělávali půdu, v čem bydleli a jak se ve volném čase bavili.Do pravěké osady Křivolík v lesním údolí nedaleko České Třebové, kde se konal Festival živého pravěku již podruhé, zavítal i hejtman Radko Martínek. Prohlédl si obydlí typické pro lovce mamutů.

České Noviny - Na východě Čech vznikají archeoparky pravěku a starověku

18/09/2010

Česká Třebová (Orlickoústecko) – Milovníci pravěku a starověku mohou na východě Čech navštívit několik míst, kde uvidí život dávných obyvatel téměř jako ve skutečnosti. Muzea v živé přírodě, experimentální archeologická centra a archeoparky návštěvníkům předvádějí historická řemesla, způsob obživy, oblékání či bydlení. Jejich zakladatelé se snaží o vybudování skutečných kopií historických sí­del. ... článek není kompletní

Pravěk ožil na Křivolíku

12/10/2012

22. - 23. 9. - Na modré turistické trase vedoucí z České Třebové na Kozlovský kopec leží v lesích ukrytá pravěká osada Křivolík. Právě tam se během víkendu konal čtvrtým rokem festival živého pravěku, letos zaměřený na úlohu dřeva napříč tisíciletími a romanticky tajemnou dobu halštatskou.

Festival živého pravěku

13/12/2012

Předposlední zářijový víkend uspořádalo v českotřebovské Pravěké osadě Křivolík občanské sdružení Bacrie již čtvrtý ročník akce Festival živého pravěku. Letošní program byl i přes nepřízeň počasí opět velmi lákavý – jeho hlavním mottem bylo „Dřevo – po tisíce let v rukou člověka“ a „Předkeltský svět věku železa“.

5plus2: Do pravěké osady Křivolík za lovci...

09/12/2013

Do pravěké osady Křivolík za lovci, Římany, krásnými ženami a řemesly

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Jubilejní pátý ročník Festivalu živého pravěku připravilo na tento víkend v osadě Křivolík "v hlubokých lesích" u Kozlova nad Českou Třebovou občanské sdružení Bacrie. Návštěvníkům akce zprostředkují živý výlet do období pravěku Evropy.