Deník.cz - vaše noviny

Deník.cz - Víkendová cesta do pravěku

26/09/2011

Česká Třebová – Ti, které zajímá, jak žili naši předkové a chtěli by se vydat, podobně jako hrdinové dnes již kultovního filmu režiséra Karla Zemana, alespoň na chvíli do pravěku, měli o víkendu jedinečnou možnost. Na dva dny se totiž široké veřejnosti otevřela experimentální pravěká osada Křivolík, ve které se konal další z Festivalů oživlého pravěku. Osada se znatelně rozrostla Počasí festivalu přálo, a tak si do Křivolíku našly cestu stovky návštěvníků.

Deník.cz - Pravěká osada v Křivolíku otevřela své brány

22/05/2012

Účastníci Putování za třebovským kohoutem navštívili pravěkou osadu v Křivolíku. Autor: Milan Michalski

Č. Třebová – Kdo se vydal o víkendu na již 36. ročník Putování za třebovským kohoutem a zvolil kratší trasu údolím Křivolického potoka na Kozlovský kopec, nemohl minout pravěkou osadu v Křivolíku. Nezvyklý ruch nasvědčoval, že se právě koná první akce, Vítání jara, kterou občanské sdružení Bacrie zahájilo bohatou celoroční činnost.

Pravěká osada ožije. Nahlédněte do života předků

19/09/2012

Česká Třebová – Sledovat tisíce let vývoje na jednom místě budou moci návštěvníci čtvrtého ročníku víkendového Festivalu živého pravěku.

V experimentálně archeologickém centru v Křivolíku jim pořadatelé z občanského sdružení Bacrie umožní nahlédnout do života lovců jelenů před dvanácti tisíci lety a pokračovat přes tisíciletí vývoje lidské společnosti až do úsvitu středověku.

Kamera, klapka, jedeme!

11/06/2013

Česká Třebová – Experimentálně archeologické centrum, pravěkou osadu Křivolík, opět navštívil televizní štáb. Na konci minulého týdne tam Česká televize natáčela scénu pro dětský pořad Záhady Toma Wizarda.

„Snad můžu prozradit, že tématem příběhu je trojhrob z Dolních Věstonic z doby lovců mamutů," řekl Orlickému deníku David Maršálek ze sdružení Bacrie, jež osadu buduje. Její autentické prostředí je pro filmaře lákavé, rádi se tam vracejí.

Deník.cz - Osada Křivolík se o víkendu znovu ponoří do pravěku

13/09/2013

Česká Třebová – O víkendu ožije pravěká osada v Křivolíku. Občanské sdružení Bacrie a spřátelené skupiny zde uspořádají pátý ročník Festivalu živého pravěku. Návštěvníkům akce zprostředkují výlet do období, které je označováno jako pravěk Evropy. „Během festivalu budou rekonstruována řemesla, technologie, odívání a zvyky lidí před tisíci lety. Na jednom místě bude možné poznat život lovecké tlupy, projít domy pravěké vesnice a navštívit pochodový tábor římského vojska na tažení proti germánským kmenům," zve za organizátory Lucie Brochová.

Deník.cz - Festival živého pravěku poznamenala nepřízeň počasí

16/09/2013

Č. Třebová – Pátý ročník Festivalu živého pravěku připravilo na víkend do pravěké osady Křivolík nedaleko České Třebové občanské sdružení Bacrie s dalšími spřátelenými  skupinami. FOTOGALERIE Dalších 31 fotografií Jako celou řadu jiných akcí pořádaných pod širým nebem poznamenala i tento festival nepřízeň počasí. „Některé aktivity nešlo v sobotu kvůli dešti vůbec rozběhnout, hlavně ty metalurgické, při nichž se pracuje s ohněm," informoval David Maršálek ze sdružení Bacrie. V provozu však byla podle jeho slov např. textilní dílna, návštěvníci mohli vidět zpracování vlákna a tkaní látek.

Deník.cz - Krátce: Pravěká osada ožije příští víkend

01/05/2013

Pravěká osada ožije příští víkend - Č. Třebová – Do pravěké osady Křivolík se vrátí obyvatelé o víkendu. Pátek a sobota budou věnovány akci Úsvit kmene. Účastníci budou pomáhat s dokončením domu pravěkého hrnčíře, zkusí si vyrobit základní pazourkové a kostěné nástroje, magii rozdělání ohně nebo ve skupině vyjdou na loveckou výpravu.

Stránky