Deník.cz - vaše noviny

Deník.cz - Osada Křivolík se o víkendu znovu ponoří do pravěku

13/09/2013

Česká Třebová – O víkendu ožije pravěká osada v Křivolíku. Občanské sdružení Bacrie a spřátelené skupiny zde uspořádají pátý ročník Festivalu živého pravěku. Návštěvníkům akce zprostředkují výlet do období, které je označováno jako pravěk Evropy. „Během festivalu budou rekonstruována řemesla, technologie, odívání a zvyky lidí před tisíci lety. Na jednom místě bude možné poznat život lovecké tlupy, projít domy pravěké vesnice a navštívit pochodový tábor římského vojska na tažení proti germánským kmenům," zve za organizátory Lucie Brochová.

Deník.cz - Festival živého pravěku poznamenala nepřízeň počasí

16/09/2013

Č. Třebová – Pátý ročník Festivalu živého pravěku připravilo na víkend do pravěké osady Křivolík nedaleko České Třebové občanské sdružení Bacrie s dalšími spřátelenými  skupinami. FOTOGALERIE Dalších 31 fotografií Jako celou řadu jiných akcí pořádaných pod širým nebem poznamenala i tento festival nepřízeň počasí. „Některé aktivity nešlo v sobotu kvůli dešti vůbec rozběhnout, hlavně ty metalurgické, při nichž se pracuje s ohněm," informoval David Maršálek ze sdružení Bacrie. V provozu však byla podle jeho slov např. textilní dílna, návštěvníci mohli vidět zpracování vlákna a tkaní látek.

Deník.cz - Krátce: Pravěká osada ožije příští víkend

01/05/2013

Pravěká osada ožije příští víkend - Č. Třebová – Do pravěké osady Křivolík se vrátí obyvatelé o víkendu. Pátek a sobota budou věnovány akci Úsvit kmene. Účastníci budou pomáhat s dokončením domu pravěkého hrnčíře, zkusí si vyrobit základní pazourkové a kostěné nástroje, magii rozdělání ohně nebo ve skupině vyjdou na loveckou výpravu.

Deník.cz - Letní škola živé archeologie pomalu končí

02/08/2013

Česká Třebová - V neděli skončí Letní škola živé archeologie, která se vůbec poprvé koná v experimentálně archeologickém centru Křivolík, pravěké osadě v údolí nedaleko  České Třebové budované sdružením Bacrie. FOTOGALERIE Dalších 27 fotografií Vyplnily ji přednášky, workshopy i práce na stavbě  osady. „Cílem je předávat si vzájemně informace, vzájemně se obohatit, naučit se něco nového z řemesel i o pravěku," uvedl vedoucí tábora Honza Zeman. Účastníci z řad zájemců o archeologii, technologie a řemesla pracovali mimo jiné také na stavbě domu hrnčíře.

Deník.cz - Víkendová cesta do pravěku

26/09/2011

Česká Třebová – Ti, které zajímá, jak žili naši předkové a chtěli by se vydat, podobně jako hrdinové dnes již kultovního filmu režiséra Karla Zemana, alespoň na chvíli do pravěku, měli o víkendu jedinečnou možnost. Na dva dny se totiž široké veřejnosti otevřela experimentální pravěká osada Křivolík, ve které se konal další z Festivalů oživlého pravěku. Osada se znatelně rozrostla Počasí festivalu přálo, a tak si do Křivolíku našly cestu stovky návštěvníků.

Deník.cz - Pravěká osada v Křivolíku otevřela své brány

22/05/2012

Účastníci Putování za třebovským kohoutem navštívili pravěkou osadu v Křivolíku. Autor: Milan Michalski

Č. Třebová – Kdo se vydal o víkendu na již 36. ročník Putování za třebovským kohoutem a zvolil kratší trasu údolím Křivolického potoka na Kozlovský kopec, nemohl minout pravěkou osadu v Křivolíku. Nezvyklý ruch nasvědčoval, že se právě koná první akce, Vítání jara, kterou občanské sdružení Bacrie zahájilo bohatou celoroční činnost.

Pravěká osada ožije. Nahlédněte do života předků

19/09/2012

Česká Třebová – Sledovat tisíce let vývoje na jednom místě budou moci návštěvníci čtvrtého ročníku víkendového Festivalu živého pravěku.

V experimentálně archeologickém centru v Křivolíku jim pořadatelé z občanského sdružení Bacrie umožní nahlédnout do života lovců jelenů před dvanácti tisíci lety a pokračovat přes tisíciletí vývoje lidské společnosti až do úsvitu středověku.

Stránky