Napsali o nás

Deník.cz - Víkendová cesta do pravěku

26/09/2011

Česká Třebová – Ti, které zajímá, jak žili naši předkové a chtěli by se vydat, podobně jako hrdinové dnes již kultovního filmu režiséra Karla Zemana, alespoň na chvíli do pravěku, měli o víkendu jedinečnou možnost. Na dva dny se totiž široké veřejnosti otevřela experimentální pravěká osada Křivolík, ve které se konal další z Festivalů oživlého pravěku. Osada se znatelně rozrostla Počasí festivalu přálo, a tak si do Křivolíku našly cestu stovky návštěvníků.

Bacrie opět boduje s křivolickou Pravěkou osadou

22/11/2012

I když počasí brzy přinese již druhou sněhovou nadílku nadcházející zimy, v křivolické Pravěké osadě je stále živo. Během listopadového státního svátku ji navštívila exkurze účastníků konference „Rekonstrukce a prezentace archeologických objektů 2012“, konané 16.-18. 11. v Deštném v Orlických horách, které se účastnilo také sdružení Bacrie o.s.

Českotřebovský deník – Pravěk v Křivolíku

27/09/2011

Na dva dny se široké veřejnosti otevřela experimentální pravěká osada Křivolík, ve které se konal další z Festivalů oživlého pravěku. Počasí festivalu přálo, a tak si do Křivolíku našly cestu stovky návštěvníků. Dozvěděli se hodně o výrobě oděvů, mohli si umlet mouku a upéct vlastní placku, viděli dokonce stříhání ovcí. Vyvrcholením programu se pak stala ukázka germánského rituálu obětování v bažinné svatyni.A nemohly chybět ani oblíbené soutěže určené dětem. „Festival se konal potřetí, loni se přišel podívat i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Festival živého pravěku

13/12/2012

Předposlední zářijový víkend uspořádalo v českotřebovské Pravěké osadě Křivolík občanské sdružení Bacrie již čtvrtý ročník akce Festival živého pravěku. Letošní program byl i přes nepřízeň počasí opět velmi lákavý – jeho hlavním mottem bylo „Dřevo – po tisíce let v rukou člověka“ a „Předkeltský svět věku železa“.

Českotřebovský deník – Festival pravěku již za týden

14/09/2011

Festival živého pravěku již za týden! Drazí návštěvníci, dovolujeme si Vás upozornit na změnu termínu události Festival živého pravěku. Akce se bude konat o víkendu 24.-25. září. Letošní ročník jsme zaměřili především na odívání v jednotlivých etapách vývoje pravěké lidské společnosti. Pravěká osada Křivolík letos ožije v duchu řemesel spjatých s výrobou oděvů a jednotlivých módních doplňků. Nebudou ale chybět řemesla kovotepců a kovářů, prohlídky s výkladem, módní přehlídka a aktivity pro Vaše děti. Všichni jste srdečně zváni.

OIK TV - Brány Křivolíku otevřené

01/10/2010

ČESKÁ TŘEBOVÁ (KŘIVOLÍK) - Jaké obydlí si stavěli lovci mamutů, jaké nářadí používali a čím bojovali válečníci Keltů, Germánů a vojáci římských legií nebo jaké bylo zařízení kovolitecké či keramické dílny v době železné, se mohli návštěvníci dozvědět během komentovaných výkladů, které na Křivolíku probíhaly každou půlhodinu. Mezitím si mohli zájemci vyzkoušet střelbu z luku, umlít mouku nebo se zapojit do některé z nabízených rukodělných činností.Všechno zorganizovali členové občanského sdružení Bacrie, složeného převážně ze studentů archeologie nebo příbuzných pedagogických oborů.

Českotřebovský deník – Pravěká osada ožila řemesly

25/09/2010

Pravěká osada ožila řemesly, střetem válečníků i návštěvou hejtmanaBacrie o.s. opět odkryla roušku nad světem našich dávných předků a představila v rámci festivalu Živého pravěku bezmála 37 000 let lidského vývoje. Návštěvníci tak mohli okusit jednotlivá období pravěku, prohlédnout klíčové technologie a některá řemesla si sami vyzkoušet. Letošní ročník se zaměřil na ukázku dvou zcela rozdílných pravěkých světů, svět lovců a svět zemědělců.

Brána do pravěku otevřena

21/05/2013

ČESKÁ TŘEBOVÁ – V experimentálně archeologickém centru Křivolík v lesích nad Českou Třebovou vítali jaro, a to zpřístupněním osady návštěvníkům s předváděním činností, které se vztahují k jaru. Nově nastěhovaní divocí koně, zrekonstruovaná kuchyně ze starší doby železné s chlebovou pecí a kozami na střeše nebo funkční pec na keramiku, zrekonstruovaná podle nálezu z Velkých Opatovic.

Stránky