Napsali o nás

OIK TV - Na skok do pravěku

30/09/2011

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Občanské sdružení Bacrie opět umožnilo zájemcům o pravěké dějiny nahlédnout do života našich předků. Tentokrát prostřednictvím dvoudenní akce, pod názvem Festival Živého Pravěku 2011. Festival se konal letos potřetí, hlavním tématem byla móda a oblékaní. Tedy tak, jak je znali dříve. Sdružení existuje téměř čtyři roky a za dobu svého působení získalo již několik ocenění. Tím největším byla zřejmě Cena Města Česká Třebová, kterou členové sdružení získali za svůj stěžejní projekt, tedy výstavbu pravěké osady Křivolík. Právě zde se také festival konal.

Deník.cz - Víkendová cesta do pravěku

26/09/2011

Česká Třebová – Ti, které zajímá, jak žili naši předkové a chtěli by se vydat, podobně jako hrdinové dnes již kultovního filmu režiséra Karla Zemana, alespoň na chvíli do pravěku, měli o víkendu jedinečnou možnost. Na dva dny se totiž široké veřejnosti otevřela experimentální pravěká osada Křivolík, ve které se konal další z Festivalů oživlého pravěku. Osada se znatelně rozrostla Počasí festivalu přálo, a tak si do Křivolíku našly cestu stovky návštěvníků.

Bacrie opět boduje s křivolickou Pravěkou osadou

22/11/2012

I když počasí brzy přinese již druhou sněhovou nadílku nadcházející zimy, v křivolické Pravěké osadě je stále živo. Během listopadového státního svátku ji navštívila exkurze účastníků konference „Rekonstrukce a prezentace archeologických objektů 2012“, konané 16.-18. 11. v Deštném v Orlických horách, které se účastnilo také sdružení Bacrie o.s.

Českotřebovský deník – Pravěk v Křivolíku

27/09/2011

Na dva dny se široké veřejnosti otevřela experimentální pravěká osada Křivolík, ve které se konal další z Festivalů oživlého pravěku. Počasí festivalu přálo, a tak si do Křivolíku našly cestu stovky návštěvníků. Dozvěděli se hodně o výrobě oděvů, mohli si umlet mouku a upéct vlastní placku, viděli dokonce stříhání ovcí. Vyvrcholením programu se pak stala ukázka germánského rituálu obětování v bažinné svatyni.A nemohly chybět ani oblíbené soutěže určené dětem. „Festival se konal potřetí, loni se přišel podívat i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Festival živého pravěku

13/12/2012

Předposlední zářijový víkend uspořádalo v českotřebovské Pravěké osadě Křivolík občanské sdružení Bacrie již čtvrtý ročník akce Festival živého pravěku. Letošní program byl i přes nepřízeň počasí opět velmi lákavý – jeho hlavním mottem bylo „Dřevo – po tisíce let v rukou člověka“ a „Předkeltský svět věku železa“.

Českotřebovský deník – Festival pravěku již za týden

14/09/2011

Festival živého pravěku již za týden! Drazí návštěvníci, dovolujeme si Vás upozornit na změnu termínu události Festival živého pravěku. Akce se bude konat o víkendu 24.-25. září. Letošní ročník jsme zaměřili především na odívání v jednotlivých etapách vývoje pravěké lidské společnosti. Pravěká osada Křivolík letos ožije v duchu řemesel spjatých s výrobou oděvů a jednotlivých módních doplňků. Nebudou ale chybět řemesla kovotepců a kovářů, prohlídky s výkladem, módní přehlídka a aktivity pro Vaše děti. Všichni jste srdečně zváni.

OIK TV - Brány Křivolíku otevřené

01/10/2010

ČESKÁ TŘEBOVÁ (KŘIVOLÍK) - Jaké obydlí si stavěli lovci mamutů, jaké nářadí používali a čím bojovali válečníci Keltů, Germánů a vojáci římských legií nebo jaké bylo zařízení kovolitecké či keramické dílny v době železné, se mohli návštěvníci dozvědět během komentovaných výkladů, které na Křivolíku probíhaly každou půlhodinu. Mezitím si mohli zájemci vyzkoušet střelbu z luku, umlít mouku nebo se zapojit do některé z nabízených rukodělných činností.Všechno zorganizovali členové občanského sdružení Bacrie, složeného převážně ze studentů archeologie nebo příbuzných pedagogických oborů.

Stránky