OIK TV

OIK TV - Na skok do pravěku

30/09/2011

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Občanské sdružení Bacrie opět umožnilo zájemcům o pravěké dějiny nahlédnout do života našich předků. Tentokrát prostřednictvím dvoudenní akce, pod názvem Festival Živého Pravěku 2011. Festival se konal letos potřetí, hlavním tématem byla móda a oblékaní. Tedy tak, jak je znali dříve. Sdružení existuje téměř čtyři roky a za dobu svého působení získalo již několik ocenění. Tím největším byla zřejmě Cena Města Česká Třebová, kterou členové sdružení získali za svůj stěžejní projekt, tedy výstavbu pravěké osady Křivolík. Právě zde se také festival konal.

OIK TV - Brány Křivolíku otevřené

01/10/2010

ČESKÁ TŘEBOVÁ (KŘIVOLÍK) - Jaké obydlí si stavěli lovci mamutů, jaké nářadí používali a čím bojovali válečníci Keltů, Germánů a vojáci římských legií nebo jaké bylo zařízení kovolitecké či keramické dílny v době železné, se mohli návštěvníci dozvědět během komentovaných výkladů, které na Křivolíku probíhaly každou půlhodinu. Mezitím si mohli zájemci vyzkoušet střelbu z luku, umlít mouku nebo se zapojit do některé z nabízených rukodělných činností.Všechno zorganizovali členové občanského sdružení Bacrie, složeného převážně ze studentů archeologie nebo příbuzných pedagogických oborů.

Brána do pravěku otevřena

21/05/2013

ČESKÁ TŘEBOVÁ – V experimentálně archeologickém centru Křivolík v lesích nad Českou Třebovou vítali jaro, a to zpřístupněním osady návštěvníkům s předváděním činností, které se vztahují k jaru. Nově nastěhovaní divocí koně, zrekonstruovaná kuchyně ze starší doby železné s chlebovou pecí a kozami na střeše nebo funkční pec na keramiku, zrekonstruovaná podle nálezu z Velkých Opatovic.